Pelin Karahan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pelin Karahan

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

nurcan eren

YazarMesaj
maTrax
Deneme moderatörler
Deneme moderatörler
maTrax

Kadın

nurcan eren Empty
MesajKonu: nurcan eren   nurcan eren EmptyC.tesi Kas. 01, 2008 1:52 pm

Mary Jane Nurcan Eren ABD asıllı Türk oyuncudur. Nurcan Eren’in hayatı müzik. Alacakaranlık adlı dizide Türkan karakterini oynuyor. Aynı zamanda Moda Teras’ta pop şarkılar söylüyor. Oryantal-Hint karışımı dansını seyredenleri hayran bırakıyor. Şiir kitabı çıkarmak istiyor. “Ben sekizler burcuyum, bazen altısını evde bırakıp ikisiyle çıkıyorum. Her sabah başka bir kadın olarak uyanıyorum.”
1982′de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü’ne başladı. TRT Gençlik Korosu ile klasik müzik çalışmaları yaptı. Ardından İstanbul’da çeşitli gruplarla caz söyledi. Kısa bir süre Ajda Pekkan’ın vokalistliğini yaptı. Özdemir Erdoğan, Tarkan, Burak Kut ve Işın Karaca’nın albümlerinde vokalistlik yaptı. Aslında küçücük bir çocukken bile istediği şarkıcı olmaktı. Polo 13, Ece Bar’da şarkı söyledi. “Hayatımın anlamı müzik” diyor. Sezen Aksu’nun itelemesiyle aklında hiç yokken kendini Show TV’de yayınlanan Alacakaranlık adlı dizide oyuncu olarak buldu. Aksu’nun vokalistliğini halen sürdürüyor. Hafta sonları Moda Teras’ta şarkı söylüyor. Dinlemeye gelenler sesinin yanı sıra dansına bayılıyor. Oryantal-Hint tarzı dansı için hiç ders almadığını söylüyor..
Bulundugu Projeler
2007 - Kavak Yelleri : Hafize
2007 - Pusat : Münevver Güler
2006 - Rıza
2005 - Ihlamurlar Altında : Leyla
2003 - Alacakaranlık : Türkan

nurcan eren
1 sayfadaki 1 sayfası